ÜRÜN FİLTRELEME

Babusol Anne ve Bebek Ürünleri

Bebekler doğduğunda anne ve babaları saran heyecan, daha önce hiç yaşamadıkları türdendir. Özenle baktıkları bebekleri için her gelişme onlar açısından hayati önem taşır. Bu gelişmelerden birisi de bebeğin göbek bağının düşene kadarki bakımıdır. Anne karnında oluşumunun başlaması ile beraber tüm gelişimi göbek kordonu ile sağlanan bebekler, anneye de bu kordon aracılığı ile bağlanırlar diyebiliriz. Özellikle hamilelik sürecinde göbek kordonu bebek açısından en önemli maddelerdendir. Ancak doğumla beraber bu kordon da kesilerek anne ile bebek arasındaki bağ kopmuş olur ve bebeğin gelişimi artık yeryüzünde devam eder. Ancak bebeğin göbek bağının tamamen düşmesi birkaç gün zaman alabilir. Bu sürede göbek bölgesinin hijyenik kalması çok önemlidir. Gerekli bakımı yapabilmek için de Babusol spreyden yardım alabilirsiniz.

 

Babusol spreyler, içerisinde 25 adet steril mendil bulundurur. Bebeğin göbek kordonu çevresine Babusol spreyi sıkarak steril mendillerle hafif hafif dokunuşlarla silerek mikrop kapmasını engellemeye yardımcı olabilirsiniz. Bebeğin göbek bağı çevresinin temizliği, göbek bağının iltihap kapmaması için oldukça önemlidir. Bu nedenle rastgele bir temizlik yapmak, bebeğin sağlığına daha ciddi sorunlar doğurabileceğinden sağlık kuruluşlarınca önerilen ürünler tercih etmek gereklidir. Babusol spreyler de bu ürünlerden birisidir.

 

%70 alkol solüsyonu içeriği ile alkolün mikrop öldürücü özelliğinden faydalanarak gerekli sterilizasyonu sağlamak amacıyla kullanılan Babusol spreyleri farklı amaçlarla da kullanabilirsiniz. En çok tercih edilen kullanımı yenidoğan bebeklerin göbek kordonu çevresinin sterilizasyonunu sağlamak amacıyladır. Benzer durumdaki acık yaraların çevresini mikroplardan korumaya katkı sağlamak veya ihtiyacınıza uygun şekillerde de kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Babusol, sprey şeklinde olduğundan kolayca sıkılarak içerisindeki mendillerle etrafının hijyeni sağlanabilir.

 

Babusol spreyler içeriğinde deionize su, etil alkol, gliserin, propilen glikol parfüm barındırmaktadır. Hijyen açısından oldukça önemli sayılabilecek bu içerik, direk olarak uygulanacak bölgeye Babusol spreyin sıkılıp etrafının mendille silinmesi veya mendile sıkılarak uygulanması şeklinde olabilir. Bebeğin göbek kordonunun tamamen düşmesi için, doğumu itibariyle 2 haftayı bulabilir. Yenidoğan bebeklerin mikrop kapma ihtimalinin en yoğun olduğu bölge, göbek kordon bölgesidir. Bu nedenle bakımı ve hijyeninin muhakak yapılması gerekir. Babusol sprey, göbek kordon bakımını sağlamanıza yardımcı olacak içeriğe sahiptir.

 

Göbek kordon bakımı göbek kordonu düşene kadar, özellikle kordonun mandalla tutturulan ucunu da kapsayacak şekilde yapılmalıdır. Ayrıca göbeğin kuruyarak düşmesinden sonraki birkaç gün de bakıma devam edilmesi gerekmektedir. Göbek kordonunun tamamen düşmesi bebeklere göre değişebileceğinden annelerin ve babaların bu konuda endişelenmeden kontrol altında tutmaları önemlidir. Olası bir iltihaplanma sorununda ise hemen sağlık kuruluşlarıyla iletişime geçilmelidir. Babusol spreyler bu sorunu oluşmadan engellemeye yardımcı olur. Böylece bebeklerinizin sağlıklı bir gelişim yaşamasına yardımcı olabilirsiniz.

 

Babusol ürünleri 0 ürün bulundu - 1. sayfa
İLETİŞİM
AsFarma Kozmetik Tıbbi Ürünler Ltd. Şti.
Kızılcalar Mah. Hoca Ahmet Yesevi Cd 153400 Sk No 18 Seydişehir / KONYA
0332 582 80 34
0532 154 12 94
mail@farmasanal.com
Bu site AKUPLE e-ticaret sistemleri ile hazırlanmıştır.
Sepete Eklendi