ÜRÜN FİLTRELEME

Alpecin Saç Bakım Ürünleri

Saç dökülmesini engellemek pek çoğumuzu oldukça zor hatta imkansız gibi düşündüren konulardandır. Bilim adamları, dermatologlar ve diğer saç uzmanları Uzun yıllardan bu yana saç dökülmesini engellemek için arayışlara girmiş ve farklı çözümler bulmuşlardır. Almanya’da yapılan bazı araştırmalarda ise saç derisini canlı tutmak ve saç dökülmesini engellemek için hiç tahmin edilmeyecek bir yol keşfedilmiştir; Kafein. Ancak vücudumuza gün içerisinde tükettiğimiz kahve ile giren kafeinin tek başına saç dökülmesini engellemesi mümkün değildir. Alpecin kafein şampuanlar, içeriğindeki kafein ile gün içerisinde tüketebileceğinizden çok daha fazla kafeini saç derinize uygulayarak saç köklerinizin uyarılmasına yardımcı olur.

Saç dökülme sorununun %80'i genetiktir. Özellikle erkeklerde karşılaşılan saç dökülme sorunu, erkeklerin hormonel sorunları dolayısıyla ortaya çıkar. Tedbir alınmazsa kelliğe varan sonuçlar doğurabilir. Alpecin kafein kompleksi, saç dökülmesine neden olan hormonların bu etkisinin ortadan kalkmasına, saçın daha hızlı uzamasına ve saç dökülmesini engellemeye yardımcı olur. Ayrıca Alpecin şampuanların formülü, kafa derisi kaşıntı ve güneş yanığı gibi sorunların çözümlenmesi için de savaşır.

Kafein içeren gıdaların uyarıcı etkisini hepimiz biliriz. Uykumuz geldiğinde kafein içeren bir kahve içersek, uykumuz dağılacaktır. Kafeinin bu etkisini fark eden bilim adamları, saç derisinde yaşanan sorunların saç derisinin yeterince uyarılmadığından kaynaklandığını tespit etmişlerdir. Bunun üzerine yapılan çalışmaların başarılı sonuç vermesiyle, saç derisini de aynı yöntemle uyarılabileceğini fark edip şampuanlarda da kafein içerikli formüller geliştirip saç dökülmesi yaşayanların beğenisine sunmuşlardır. Alpecin şampuanlar, bu çalışmaların sonucu ortaya çıkmış ve yapılan tüm deneylerde başarılı sonuçlar ortaya çıkartmıştır. Erkeklerin yaşadığı genetik faktörlü saç dökülmesi sorunu da dahil olmak üzere diğer faktörlerden kaynaklanan dökülmeyi azaltmaya katkı sağladığı gözlemlenmiştir.

Saçların yavaş uzaması ve dökülme sorunu ortak nedenlere dayanır. Bu nedenler giderildiğinde dökülmenin azalmasının yanı sıra, saçların daha hızlı uzaması da sağlanır. Alpecin likit şampuanlar, saç derisinin canlanmasına ve dolayısıyla faktör ne olursa olsun saçlarda yeniden yapılanma yaşanmasına katkı sağlar. Böylece saç dökülmesi dahil saçınızla ilgili yaşadığınız pek kepeklenme, hassaslık, kuruluk gibi sorunların giderilmesine de destek olur. Dermatolojik testlerden başarı ile geçen Alpecin şampuanlar ayrıca kepek önleme konusunda da başarı ödülleri almıştır. Yaşları 18 ila 65 arası değişen denekler, 4 hafta boyunca Alpecin şampuan kullandılar. Sonuç olarak saç derisindeki kepeklenme sorunundan kurtulmalarına destek olduğu gözlemlenmiştir.

Alpecin şampuanların yanı sıra Alpecin likit kullanımı da saç dökülmesi ve diğer saç derisi sorunlarını çözümlemeye destek olur. Şampuanın aksine durulama gerektirmeden kullanılan Alpecin likit losyonlar, özellikle sabah saatlerinde saç diplerine masaj yöntemi ile uygulanmalıdır. Temiz saça uygulanması önemli olan Alpecin likiti, saç diplerinize uygulamanız önemlidir. Uygulamaya başladığınız anda saç diplerinizdeki etkisini karıncalanma şeklinde hissedersiniz. Alpecin likit, saçların daha hızlı uzamasına da destek olur. Saçlarınıza sıradışı bir yöntem ile bakım yapmanıza destek ola  Alpecin ürünlerini sitemiz üzerinden uygun fiyatlara tedarik edebilirsiniz.

Alpecin ürünleri 1 ürün bulundu - 1. sayfa
14% İndirim
Alpecin Kafein Şampuan Alpecin Caffeine Shampoo 250 ml
59,50 ₺
İLETİŞİM
AsFarma Kozmetik Tıbbi Ürünler Ltd. Şti.
Kızılcalar Mah. Hoca Ahmet Yesevi Cd 153400 Sk No 18 Seydişehir / KONYA
0332 582 80 34
0532 154 12 94
mail@farmasanal.com
Bu site AKUPLE e-ticaret sistemleri ile hazırlanmıştır.
Sepete Eklendi