Sağlığınız İçin Glutensiz Gıdalar

     Gluten, buğday, çavdar, arpa, yulaf gibi tahıllara bulunan bir protein grubudur. Özellikler unlu mamüllerin yapısını sağlayan gluten, pek çok tahılda bulunur ancak en etkili olduğu alanların başında buğday gelir. Aynı zamanda içerisinde alerjen barındıran gluten, bazı çocuklarda ve yetişkinlerde vücudun alerjik reaksiyon göstermesine neden olabilir. Bu tür durumlarda tüketilen üründe gluten bulunmaması, bu tür alerjisi olan tüketiciler açısından zorunlu hale gelmektedir.

     Alerji sorununun yanı sıra ekmekte yer alan ve bağımlılık yaptığı uzmanlarca vurgulanan gluten, ekmek gibi sıklıkla tüketilen ürünlerde bu etkisini göstererek ekmek bağımlılığına neden olarak ekmeksiz yemek tüketiminde insanların kendilerini doymamış hissetmelerine neden olabilir. Özellikle Türk halkının tükettiği ekmek göz önüne alındığında bu tespitin çok da yanıltıcı olduğu düşünülemez.

     Glutensiz ürün tüketiminin vücut açısından faydaları oldukça fazladır ve diyet yapanlar glutensiz ürünler kullanarak bağırsak ve sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlayarak kilo vermeye destek olmasını sağlarlar.

     Sayfamızda yer alan glutensiz irmik, glutensiz un karışımı ve glutensiz bisküvilerle evde pişireceğiniz lezzetli pasta ve yemeklere hem lezzet hem de sağlık katabilirsiniz.

 

Glutensiz Gıdalar 0 ürün bulundu - 1. sayfa
İLETİŞİM
AsFarma Kozmetik Tıbbi Ürünler Ltd. Şti.
Kızılcalar Mah. Ahmet Yesevi Cd No 4/A Seydişehir / KONYA
0332 582 80 34
0532 154 12 94
mail@farmasanal.com
Bu site AKUPLE e-ticaret sistemleri ile hazırlanmıştır.
Sepete Eklendi