Fırça ve Taraklar

     Tarak ve saç fırçası denilince akla çok ta fazla seçenek gelmiyor. Ancak işin detayına girildiğinde aslında her saç tipine göre farklı tarak ve fırçanın kullanıldığını görürüz. Nasıl ki saçımıza bakım ürünü seçerken saç tipimize uygun olanı tercih ediyorsak, tarak ve saç fırçası seçerken de aynı şekilde saç tipimize uygun olanları tercih etmeliyiz.

     Hangi saç tipleri için ne tür fırça ve tarakların kullanıldığını kısaca inceleyelim.

     Tarağın geçmişi çok eskilerden, hatta espirilere konu olmuş olan, dedelerimiz zamanında tek dişi kırık olmasına rağmen ceplerinde taşıdıkları zamanların da öncesine dayanır.  

     Tarak kullanımı kısa veya biraz daha uzun saçlar için uygundur. Bu nedenle erkekler ve kısa saçı tercih eden bayanlar daha çok tarak tercih edebilirler. Gür saçları olanlar daha seyrek dişli tarakları, daha seyrek saçlı olanlar ise daha sık dişli tarakları tercih edebilirler. 

     Ancak saçlar uzadıkça tarak kullanımı daha zor hale gelmektedir. Özellikle de hem gür hemde uzun saçları olanlar tarak kullanmaktan kaçınmalı, fırça tercih etmelidir. Kıvırcık saçlılar için daha aralıklı fırçalar, açma tarakları veya perma tarakları tercih edilebilir. 

     Saç aralarını açmak, saçın daha uzun süre temiz kalması açısından da önemlidir. Ayrıca saç uçlarının kırılmasını engellemek te saçların taranması ile mümkün olabilir. Ancak saçlar taranırken mümkün olduğunca nemli olmasına dikkat edilmelidir. Kuru saçların taranması veya fırçalanması, saç uçlarına daha çok zarar vererek saçların hem yıpranmasına hem de dökülmesine neden olacaktır.

     Sayfamızda yer alan taraklar veya saç fırçalarından saç tipinize uygun olanı tercih edebilir, güzelliğinizi saçlarınızla bütünleyebilirsiniz.

 

Fırça ve Taraklar 0 ürün bulundu - 1. sayfa
İLETİŞİM
AsFarma Kozmetik Tıbbi Ürünler Ltd. Şti.
Kızılcalar Mah. Ahmet Yesevi Cd No 4/A Seydişehir / KONYA
0332 582 80 34
0532 154 12 94
mail@farmasanal.com
Bu site AKUPLE e-ticaret sistemleri ile hazırlanmıştır.
Sepete Eklendi