Diyabetik Ürünler ve Toz Tatlandırıcılar

     Diyabet, yani bildiğimiz adıyla şeker hastalığı pankreasın yeterli insilün üretmemesi veya vücudun ürettiği insilünü etkili bir şekilde kullanamaması sonucu oluşan ve gerekli önlemlerin alınmaması durumunda insilün üreten hücrelerin git gide azalarak zaman içerisinde ciddi sağlık problemlerine yol açmasına neden olan bir hastalıktır. Pek çok hastalığın tedavisi vardır muhakkak. Ancak diyabet hastalarının tedavileri bir nebze kendi kontrollerinde ilerler. Öyle ki beslenmelerine sürekli olarak dikkat etmeleri ve günlük insilün ölçümlerini yaparak yükselmesini önlemeleri gerekir.

     Şeker hastalarının en büyük sorunlarından biri de yedikleri yemeklerden içtikleri çay ve kahvelere kadar her gıdadaki şeker değerini bilerek hareket etmek zorunda olmalarıdır. İnsilün değerini değiştiren en önemli faktör vücudun fazla şekerli gıda alması veya ihtiyaç olandan daha fazla şekerli gıda tüketmesidir.

     Ancak kullandığınız tatlandırıcılarla şekere eşdeğer tat alabilir, çay ve kahvelerinizi ağız tadınızı bozmadan tüketebilirsiniz. Yanınızda kolaylıkla taşımanız için paketli ürünleri tercih ederken evinizde daha uzun süre faydalanabileceğiniz kavanozlardaki ürünleri tercih edebilirsiniz.

     Diyabet hastalarının dışında diyet yapanlar için de tatlandırıcılar düşük kalorili olmaları dolayısıyla tercih edilebilir. Özellikle karın yağı problemine yol açan şekerli gıda tüketimi, bir takım farklı diyetlerde hiç şeker kullanılmaması gibi durumlar dolayısıyla çayımıza kahvelerimize toz tatlandırıcılar ilave ederek diyetimizi bozmayıp aynı zamanda damak zevkimizden ödün vermemiş oluruz.

 

Diyabetik Ürünler 0 ürün bulundu - 1. sayfa
İLETİŞİM
AsFarma Kozmetik Tıbbi Ürünler Ltd. Şti.
Kızılcalar Mah. Ahmet Yesevi Cd No 4/A Seydişehir / KONYA
0332 582 80 34
0532 154 12 94
mail@farmasanal.com
Bu site AKUPLE e-ticaret sistemleri ile hazırlanmıştır.
Sepete Eklendi