Bitkisel Yağlar ve Faydaları

     Doğanın mucizelerle dolu olduğunu hepimiz biliriz. Kıpırdayan her yaprak, açan her çiçek, öten her kuşun doğada bir anlamı vardır. Bu muhteşem sistemin bizlere sunduğu güzellikler, sağlığımıza da pek çok farklı alanda fayda sağladığını söyleyebiliriz. Bu faydaları kullanım şeklimize verilecek örnek olarak çeşitli yağları verebiliriz.

Karanfil Yağı: Diş ağrısına ve çeşitli enfeksiyonlara karşı oldukça etkili olduğu bilinmektedir.

Ozon Yağı: Cilt bakımına, saç bakımına, gençleşmeye, beyin fonksiyonlarının gelişimine, sindirim sisteminin çalışmasına fayda sağlamaktadır.

Pelesenk Yağı: Eklem ağrıları, kas ağrıları, cilt rengini açma, nefes darlığı, migren, öksürük gibi pek çok farklı alanda fayda sağlamaktadır.

Isırgan Yağı: Gençlik iksiri olarak ta isimlendirilen ısırgan yağı, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, bakteri ve virüslere karşı koruyucu, kan temizlenmesi gibi alanlarda etkili olduğu düşünülmektedir.

Okaliptus Yağı: Etkilerinin en başında solunum yolu hastalıkları gelir. Bronşit, astım, nezle ve soğuk algınlığı tedavilerinde kullanılmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı: Vücuda detoks etkisi yapması, dişleri beyazlatması, uykusuzluğu önlemesi, eklem ve migren ağrılarını azaltıcı etkisi olduğu söylenmektedir.

Çörek Oto Yağı: İçerisinde bol miktarda A, B ve C vitamini barındırır. Bunların yanı sıra kalsiyum, magnezyum, potasyum ve çinko barındırdığı bilinmektedir.

Biberiye Yağı: Zayıflatıcı etkisi oluğu düşünülen biberiye yağının selülitleri de yok ettiği söylenmektedir. Bunun yanı sıra eklem ve baş ağrıları için de kullanılmaktadır.

Nane Yağı: Her derde deva diye bilinen nane yağı, ferahlatıcı etkisinin yanı sıra, kas ağrılarını dindirdiği, miğde ve bağırsakları rahatlattığı bilinen diğer faydalarındandır.

Kantoron Yağı: Bir kimyasalla beraber kullanıldığında etkisini artırırcı özelliği olan kantoron yağı, yara iyileştirici özelliği olması en bilinen özelliğidir.

Çam Terebentin: Dendiğinde ilk akla gelen saç uzaması ve saç sağlığı olan çam terebentin, farklı sağlık sorunlarına da iyi gelmektedir.

Elma (Adaçayı) Yağı: Bebeklerin gaz problemlerine yardımcıdır. Birkaç damla ayak altına masaj yapılarak uygulanır.

Kayısı Çekirdeği Yağı: İçerisinde yoğun miktarda A vitamini barındıran kayısı çekirdeği yağının, kırışıklıkları azaltıcı ve yaşlanma önleyici etkiye sahip olduğu söylenmektedir.

Argan Yağı: Cildi nemlendirme, kuruluğu giderme ve cildin esnekliğini artırma gibi özelliklerin yanı sıra kuvvetli bir antioksidandır.

Gül Yağı: Gülün cildi güçlendiren ve sıkılaştırıcı etkisi vardır. Aynı zamanda içeriğindeki vitaminler ve antioksidanlar da cildin nemlenmesine fayda sağlamaktadır.

Keten Tohumu: Kalp sağlığı için faydalı olduğu bilinmektedir. Ayrıca kalp hastalıklarına yakalanma riskini de azaltmaya yararlı olduğu bilinen etkilerindendir.

Vital Aspir Yağı: Vücuttaki yağ dengesini düzenlemeye yardımcı olduğu bilinen aspir yağı, kilo vermeye fayda sağladığı da bilinen diğer etkilerindendir.

Omega 3: Kalp ve damar sağlığını korumaya yardımcı omega 3, vücudumuzun normal fonksiyonlarını sürdürmesi için oldukça önemlidir.

Lavanta Yağı: Sakinleştirici ve rahatlatıcı etkiye sahiptir.

 

Bitkisel Yağlar 31 ürün bulundu - 1. sayfa
23% İndirim
Zade Vital Çörek Otu Yağı 100 ml Sağuk Pres
59,00 ₺
44,90 ₺
Olimpos Lavanta Yağı 25 gr
12,90 ₺
Olimpos Çörek Otu Yağı 50 gr
8,90 ₺
Olimpos Argan Yağı 50 gr
29,90 ₺
Zade Vital Aspir Yağı 50 ml
29,95 ₺
Dr Carob Çörek Otu Yağı 100 cc
19,90 ₺
28% İndirim
NBL Fish Oil Jr. Çocuk Balık Yağı 150 ml
19,90 ₺
Solgar Omega-3 700 30 Yumuşak Jel
52,50 ₺
Solgar Omega 3 950 mg 50 Yumuşak Jel
113,95 ₺
Olimpos Kantaron Yağı 50 gr
10,90 ₺
26% İndirim
Zade Vital Combo Fit 60 Adet
109,90 ₺
Olimpos At Kestanesi Yağı 25 gr
9,90 ₺
İLETİŞİM
AsFarma Kozmetik Tıbbi Ürünler Ltd. Şti.
Alaylar 1 Mahallesi 143 Sokak No:65/A
Seydişehir / KONYA
0332 582 80 34
0532 154 12 94
mail@farmasanal.com
Sepete Eklendi